Esimesed Eesti meistrivõistlused peeti 1946 aastal. Kavas olid toona meeste epee, meeste florett, meeste espadron ja naiste florett. 1987 aastal peeti esmakordselt meistrivõistlusi naiste epees, naiste espadroni meistrivõistlused toimusid vaid korra – 1993 aastal. Alates 1994 aastast peetakse Eesti meistrivõistlusi vaid meeste- ja naiste epees.

Meeste epees on nii Kaido Kaaberma kui ka Nikolai Novosjolov tulnud mõlemad kaheksal korral Eesti meistriks. Naiste epees jagavad rekordit Olga Aleksejeva ja Irina Embrich, kes on võrdselt neljal korral meistrikulla teeninud. Meeste floretis on viiel korral võidutsenud nii Sergei Gubarev kui ka Vladimir Mihhaljov. Naiste floretis võidutses Aita Roots (Puistama) seitsmel korral. Meeste espadronis on Albert Tiido võitnud meistrikulla koguni kümnel korral!

 

Meeste epee

 

Aasta Kuld Hõbe Pronks
1946 Boris Valdek Ilmar Puistama F Freimuth  
1947 Boris Valdek F Freimuth E Maissar  
1948 Uno Valdre Ilmar Puistama Boris Valdek  
1949 Boris Valdek R Zobel Arseni Tagasaar  
1950 Henrik Arro R Zobel Harry Steinberg  
1951 Hillar Aben Ilmar Puistama Rein Zobel  
1952 Rein Zobel      
1953 Viktor Zimmerman Heiki Kariler Hillar Aben  
1954 Hillar Müür Hillar Aben Enn Raudsepp  
1955 V Maldur H Aben Enn Raudsepp  
1956 Lembit Peikel Arseni Tagasaar Veljo Maldur  
1957 Boris Valdek Mati Pau Henrik Arro  
1958 Lembit Peikel Veljo Maldur Hanno Selg  
1959 Toomas Sootna Peeter Tsober Roland Nyman  
1960 Kalju Lage Toomas Liivak Roland Nyman  
1961 Klavdi Jadlovski Mati Pau Toomas Liivak  
1962 Johannes Peets Toomas Liivak Juzef Luvištšuk  
1963 Georgi Zažitski Kalju Lage Enn Liivak  
1964 Georgi Zažitski Juzef Luvištšuk Jaanus Madar  
1965 Georgi Zažitski Vladimir Mihhaljov Jaan Veanes  
1966 Andres Liivak Toomas Sootna Jaan Veanes  
1967 Jaan Veanes Georgi Zažitski Viktor Ivanov  
1968 Georgi Zažitski Jaan Veanes Valeri Rossar  
1969 Georgi Zažitski Andres Liivak Jaan Veanes  
1970 Georgi Zažitski Valeri Rossar Andres Liivak  
1971 Boris Joffe Valeri Rossar Kaido Kuur  
1972 Georgi Zažitski Boris Joffe Valeri Rossar  
1973 Valeri Rossar Boris Joffe Jüri Oras  
1974 Boris Joffe Kaido Kuur Jüri Oras  
1975 Boris Joffe Kaido Kuur Andres Liivak  
1976 Boris Joffe Valeri Rossar Jaanik Lilles  
1977 Valeri Rossar Jaanik Lilles Tambet Kibal  
1978 Andres Liivak Kaido Kuur Boris Joffe  
1979 Andres Liivak Boris Joffe Viktor Kirpu  
1980 Viktor Latõšev Viktor Kirpu Vjatšeslav Nikolajev  
1981 Kaido Kuur Jüri Oras Vassili Koroljov  
1982 Jüri Talving Kaido Kuur Andrus Kajak  
1983 Hardo Lehis V Nikolajev Andrus Kajak  
1984 Viktor Zuikov Hariton Zažitski Oleg Dorogin  
1985 Andrus Kajak H Talivee J Talving  
1986 Vladimir Reznitšenko Andrus Kajak Kaido Kaaberma  
1987 Viktor Zuikov R Märtson Alar Källe  
1988 Kaido Kaaberma Hariton Zažitski Hardo Lehis  
1989 Kaido Kaaberma Heimo Talivee Hariton Zažitski  
1990 Andrus Kajak Viktor Zuikov Meelis Loit  
1991 Hariton Zažitski Kaido Kaaberma J Paat  
1992 Vladimir Galkin Andrus Kajak Viktor Zuikov Kaido Kaaberma
1993 Andrus Kajak Hariton Zažitski Viktor Zuikov Imre Tiidemann
1994 Hariton Zažitski Andrus Kajak Meelis Loit Ahto Klaos
1995 Kaido Kaaberma Meelis Loit Andrus Kajak Eduard Filatov
1996 Viktor Zuikov Sven Järve Meelis Loit Antti Kerminen
1997 Kaido Kaaberma Meelis Loit Andrus Kajak Sergei Vaht
1998 Viktor Zuikov Nikolai Novosjolov Meelis Loit Sven Järve
1999 Andrus Kajak Kaido Kaaberma Nikolai Novosjolov Viktor Zuikov
2000 Kaido Kaaberma Andrus Kajak Eduard Ber Tõnis Rennu
2001 Kaido Kaaberma Sergei Vaht Nikolai Novosjolov Sven Järve
2002 Kaido Kaaberma Viktor Zuikov Meelis Loit  Nikolai Novosjolov
2003 Nikolai Novosjolov Meelis Loit Sven Järve Marno Allika
2004 Sven Järve Kaido Kaaberma Marno Allika Indrek Vallik
2005 Kaido Kaaberma Nikolai Novosjolov Marno Allika Sven Järve
2006 Nikolai Novosjolov Sergei Vaht Robert Dingl SWE A. Koroknay-Pal FIN
2007 Nikolai Novosjolov Joar Sundman SWE Viktor AnTropov  A. Koroknay-Pal FIN
2008 Sven Järve Nikolai Novosjolov Aivar Liimets  Jüri Salm
2009 Nikolai Novosjolov Marno Allika Viktor Zuikov  Niko Vuorinen FIN
2010 Nikolai Novosjolov Jevgeni Blinov Tõnis Rennu Sten Priinits
2011 Jüri Salm K. Harmenberg SWE Nikolai Novosjolov Sten PriinitS
2012 Nikolai Novosjolov Marno Allika Peeter Turnau Sten PriinitS
2013 Nikolai Novosjolov Marno Allika Niko Vuorinen FIN Sten PriinitS
2014 Nikolai Novosjolov Peeter Turnau Marno Allika Tõnis Rennu
2015  sten priinits  M. jefremenko lat  ruslan eskov  d. cerkovskis lat 
2016 sten priinits jüri salm eduard lebedev peeter turnau
2017 sten priinits peeter turnau jüri salm marno allika

 

 

Naiste epee

Aasta Kuld Hõbe Pronks
1987 O Makušina Heidi Rohi T Tšetšulina  
1988 Oksana Jermakova K Tee Merle Esken  
1989 Heidi Rohi Natalja Vdovina Merle Esken  
1990 Merle Esken Maarika Võsu S Tišinskas  
1991 Natalja Vdovina Oksana Jermakova Maarika Võsu  
1992 Oksana Jermakova M Kääriäinen Soome Maarika Võsu Heidi Rohi
1993 Merle Esken Natalja Vdovina Heidi Rohi Maarika Võsu
1994 Maarika Võsu Heidi Rohi Anna Štog M. Kääriainen FIN
1995 Heidi Rohi Maarika Võsu Merle Esken K Kruus
1996 Maarika Võsu Alla Zuikova Olga Kobjakova Jenny Sandgren
1997 Oksana Jermakova Irina Zamkovaja Alla Zuikova Maarika Võsu
1998 Olga Aleksejeva Heidi Rohi Ella Denissenkov Olga Kobjakova
1999 Olga Dubrovina Maarika Võsu Heidi Rohi Irina Zamkovaja
2000 Olga Aleksejeva Irina Zamkovaja Natalja Kotova Olga Kobjakova
2001 Maarika Võsu Heidi Rohi Irina Zamkovaja Olga Kobjakova
2002 Natalja Kotova Heidi Rohi Olga Aleksejeva Kristiina Kuusk
2003 Irina Embrich Olga Dubrovina Olga Aleksejeva J. VanSOVICA LAR
2004 J. VansovicA LAT Irina Embrich Natalja Kotova V. Kostirkina LAT
2005 Olga Aleksejeva Maarika Võsu Irina Embrich Heidi Rohi
2006 Irina Embrich Borbala Fabian FIN ANASTASSIA Jelenevits Kristiina KuusK
2007 Irina Embrich Olga Aleksejeva Heidi Rohi Maarika Võsu
2008 Olga Aleksejeva Kristina Kuusk Irina Embrich VALENTINA Gribova
2009 Julia Zuikova J. Bergdahl SWE ANASTASSIA Jelinevitš Nelli Paju
2010 Julia ZuikovA Julia Beljajeva Irina Embrich Erika Kirpu
2011 Julia Zuikova Kristina Kuusk Brit PriinitS Erika Kirpu
2012 Julia Beljajeva Julia Zuikova Irina Embrich Erika Kirpu
2013 Nelli Paju C. Lawrence GBR Olga Aleksejeva Julia Beljajeva
2014 Kristina Kuusk Erika Kirpu Irina Embrich Julia Beljajeva
 2015  erika kirpu julia beljajeva  irina embrich  kristina kuusk 
2016 irina embrich julia beljajeva katrina lehis kristina kuusk
2017 nelli paju erika kirpu irina embrich kristina kuusk

 

Meeste florett

Aasta Kuld Hõbe Pronks
1946 Boris Valdek Ilmar Puistama U Valdre
1947 Boris Valdek G Ozerov F Freimuth
1948 Uno Valdre Boris Valdek Ilmar Puistama
1949 Uno Valdre Boris Valdek Ilmar Puistama
1950 H Steinberg Henrik Arro Uno Valdre
1951 Boris Valdek Ilmar Puistama Uno Valdre
1952 Ilmar Puistama    
1953 Albert Tiido Boris Valdek Uno Valdre
1954 Ilmar Puistama V Gladõšev T Kaurit
1955 Ilmar Puistama Uno Valdre Leo Piel
1956 Leo Piel T Kaurit Ilmar Puistama
1957 V Gladõšev Ilmar Puistama Leo Piel
1958 Ilmar Puistama Leo Piel E Kallasmaa
1959 T Kaurit Rein Kamarik Ilmar Puistama
1960 T Kaurit Matti Punning Rein Kamarik
1961 Rein Kamarik Vaabo Kalbus Tiit Jostmann
1962 Tiit Jostmann Rein Kamarik T Vint
1963 Andres Liivak Tõnu Nurk Tiit Jostmann
1964 J Luvištšuk Valeri Romanov Georgi Zažitski
1965 Vladimir Mihhaljov Valeri Romanov Rein Kamarik
1966 Vladimir Mihhaljov Valeri Romanov Jevgeni Karavajev
1967 Vladimir Mihhaljov Jevgeni Karavajev Andres Liivak
1968 Tiit Puks Vladimir Mihhaljov Andres Liivak
1969 Guido Otsus Andres Liivak Vladimir Mihhaljov
1970 Jevgeni Karavajev Tõnu Nurk Valeri Romanov
1971 Vladimir Mihhaljov Guido Otsus T Tibar
1972 Vladimir Mihhaljov Tõnu Nurk Valeri Romanov
1973 O Ivanov Tõnu Nurk Ain Rööpson
1974 Jevgeni Karavajev O Ivanov Valeri Romanov
1975 O Ivanov Valeri Romanov Kaido Kuur
1976 J Lilles V Laõšev Valeri Romanov
1977 Kaido Kuur Andres Liivak V Latõšev
1978 Valeri Romanov J Reisma L Hoel
1979 Valeri Romanov L Hoel G Hoel
1980 I Arhipov Viktor Zuikov H Hepner
1981 Sergei Gubarev Samuil Kaminski A Safonov
1982 Sergei Gubarev G Hoel Samuil Kaminski
1983 Sergei Gubarev G Hoel Anatoli Jasnov
1984 Samuil Kaminski Igor Tšikinjov G Hoel
1985 Anatoli Jasnov N Polištšuk V Judin
1986 Samuil Kaminski O Prudtšenko T Padar
1987 O Ivanov Viktor Zuikov Sergei Gubarev
1988 Hariton Zažitski Viktor Zuikov M Fahrudtinov
1989 Sergei Gubarev Samuil Kaminski E Liiv
1990 Sergei Gubarev Samuil Kaminski Viktor Zuikov
1991 Viktor Zuikov E Liiv J Paat
1992 Viktor Zuikov E Liiv I Fatejev

 

Naiste florett

Aasta Kuld Hõbe Pronks
1946 A Abo I Ratassepp A Meite
1947 E Luup A Veldre  
1948 A Kadarpik J Pärnasalu I Ratassepp
1949 Helga Kala J Pärnasalu A Kadarpik
1950 Helga Kala S Raid U Pärg
1951 Aita Puistama J Arro Helga Kala
1952 V Zobel-Kasemaa Aita Puistama Helga Kala
1953 Aita Puistama I Puupus J Arro
1954 Helga Kala J Arro Aita Puistama
1955 Aita Puistama Helga Kala Leili Tasane
1956 Aita Puistama Helga Kala E Sool
1957 Helga Kala E Sool Aita Puistama
1958 Aita Puistama Helga Kala Elvira Huopalainen
1959 Helga Kala R Aule H Mäesaar
1960 I Mölder Helga Kala M Paju
1961 Aita Roots H Mäesaar Helga Kala
1962 M Nupp Aita Roots E Sool
1963 Aita Roots H Mäesaar E Suhharov
1964 Ene Oja Tatjana Andrejeva Svetlana Tširkova
1965 Tatjana Andrejeva Lidia Trepakova E Suhharev
1966 Lidia Trepakova Elvira Huopalainen Svetlana Tširkova
1967      
1968 Svetlana Tširkova Ene Oja Lidia Trepakova
1969 Svetlana Tširkova Urve Aavik M Kuller
1970 Svetlana Tširkova Lidia Trepakova M Krunk-Kuller
1971 Lidia Trepakova N Bondarenko M Krunks
1972 Lidia Mihhaljova Trepakova- Urve Aavik M Krunks
1973 N Bondarenko Piret Eslas T Tolkotšova
1974 Svetlana Tširkova Urve Raukas-Aavik R Säinas
1975 N Bondarenko Lidia Mihhaljova Piret Eslas
1976 Urve Raukas Svetlana Tširkova T Tolkatšova
1977 Svetlana Tširkova Urve Raukas T Oleinikova
1978 Svetlana Tširkova T Oleinikova L Garkovets
1979 M Pops R Säinas I Komova
1980 T Oleinikova T Kurtšavaja M Pops
1981 M Pops T Oleinikova I Kromova
1982 T Oleinikova T Kurtšavaja A Panfilova
1983 G Veso A Panfilova T Kennberg-Oleinikova
1984 Heidi Rohi T Tšetšulina S Aleksandrova
1985 A Panfilova Heidi Rohi T Tšetšulina
1986 O Makušina Heidi Rohi A Panfilova
1987 Alla Zuikova T Tšetšulina O Makušina
1988 Alla Zuikova Oksana Jermakova Natalja Vdovina
1989 T Tšetšulina O Makušina Merle Esken
1990 Alla Zuikova Helen Priinits Reete Säinas
1991 Olga Dubrovina Alla Zuikova M Borissova
1992 Alla Zuikova Ž Nedozukova Reet Säinas
1993 Reet Säinas O Leedo Maarika Säär

 

Meeste espadron

Aasta Kuld Hõbe Pronks 
1946 Boris Valdek R Laur R Uulman  
1947 Boris Valdek G Ozerov V Zaitsev  
1948 Boris Valdek R Laur G Ozerov  
1949 R Laur A Bogdanov V Zimmermann  
1950 R Laur R Zobel H Steinberg  
1951 Boris Valdek R Laur Ilmar Puistama  
1952 R Laur      
1953 Albert Tiido R Laur Ilmar Puistama  
1954 V Zimmermann Ilmar Puistama R Laur  
1955 Endel Nelis V Zimmermann Robert Mintel  
1956 V Kolossov V Zimmermann Robert Mintel  
1957 Albert Tiido Olev Piirsalu Endel Nelis  
1958 Albert Tiido Robert Mintel V Zimmermann  
1959 Albert Tiido Robert Mintel V Zimmermann  
1960 Albert Tiido Olev Piirsalu Robert Mintel  
1961 Albert Tiido Olev Piirsalu Robert Mintel  
1962 Albert Tiido Olev Piirsalu Robert Mintel  
1963 Olev Piirsalu Albert Tiido Robert Mintel  
1964 Albert Tiido J Reimann Robert Mintel  
1965 J Hartšenko J Reimann Olev Piirsalu  
1966 J Reiman J Hartšenko V Saaliste  
1967 Albert Tiido Olev Piirsalu Tiit Räni  
1968 Albert Tiido V Ovsjannikov Tiit Räni  
1969 J Reimann G Lihhatšov Olev Piirsalu  
1970 Tiit Räni Peeter Ainsam J Reimann  
1971 Peeter Ainsam Tiit Räni N Poljakov  
1972 Peeter Ainsam V Ovsjannikov H Aarma  
1973 Peeter Ainsam Tiit Räni V Luide  
1974 Peeter Ainsam V Luide Tiit Räni  
1975 V Luide Peeter Ainsam M Tiits  
1976 N Poljakov S Penjaga P Lepna  
1977 P Lepna V Luide Tiit Räni  
1978 Uno Koort Andrei Sõritsa V Valts  
1979 Andrei Sõritsa Uno Koort V Valts  
1980 Andrei Sõritsa Uno Koort V Valts  
1981 Andrei Sõritsa Uno Koort O Pimenov  
1982 Uno Koort Andrei Sõritsa V Mkrtunov  
1983 Andrei Sõritsa R Kapusta Uno Koort  
1984 R Kapusta H Saar Uno Koort  
1985 Uno Koort Andrei Sõritsa I Roosi  
1986 Uno Koort I Roosi V Valts  
1987 Uno Koort V Valts S Saareväli  
1988 V Valts I Roosi S Saareväli  
1989 Uno Koort I Roosi T Sepik  
1990 Uno Koort I Roosi T Sepik  
1991 Rene Kapusta A Paeste T Akk  
1992   –
1993 Rene Kapusta J Toporov D Prokoptšuk J Kutepov

 

Naiste espadron

Aasta Kuld Hõbe Pronks
1993 O Baranova A Ivanova J Prokptšuk N Sklovets

 

Tääk

Aasta Kuld Hõbe Pronks
1951 R Laur V Zimmermann Ilmar Puistama
1952 U Ivask    
1953 J Kurski R Laur Leo Piel
1954 V Gladõšev    
1955 V Gladõšev E Rabinovitš J Kurski